Results are sorted and ranked by Group divisions. Overall is included.
Use your browser's search function to easily find your name.

 

OVERALL WINNERS
Overall
Place
Time Name
1 15:47 Chris Wadas
2 18:58 Mattew Brunetti
3 19:46 Jeff Nelson

 

Female 12 and under
Overall
Place
Time Name Group
Place
62 39:41 Jenna Medvetz

1

       
Female 13-17
Overall
Place
Time Name Group
Place
20 23:47 Tara Kupsky 1
32 26:45 Taylor Tomalinas 2
42 29:31 Betsy Scanlan 3
73 44:23 Maria Wildes 4
74 44:24 Sophia Wildes 5
80 51:50 Claudia Bafunno 6
       
Female 18-29
Overall
Place
Time Name Group
Place
16 23:11 Paige Kupski 1
24 24:21 Cory Crossin 2
37 28:15 Amber Grohowski 3
48 31:41 Theodosia Seasock 4
52 32:28 Megan Petrochko 5
54 33:16 Jodie Pellegrini 6
57 34:43 Nikki Kassab 7
58 34:43 Allison Snyder 8
70 43:56 Lorena Decker 9
       
Female 30-39
Overall
Place
Time Name Group
Place
65 39:59 Liza Behrens 1
79 50:30 Jamie Mancine 2
       
Female 40-49
Overall
Place
Time Name Group
Place
10 21:30 Patricia Buzinkai 1
18 23:19 Gina Jakubowski 2
26 24:52 Heather Proctor 3
39 28:35 Jennifer Doran 4
40 29:22 Jae Soon Weihbrecht 5
43 29:39 Amy Bogdon 6
44 29:47 Elisabeth Barley 7
56 34:27 Christine MacDonald 8
66 43:07 Tammy Velehoski 9
68 43:27 Mary Jones 10
78 50:26 Mary Nash 11
81 52:29 Christine Bafunno 12
84 59:06 Lora Seasock 13
85 59:07 Lee Ann Coates 14
       
Female 50-59
Overall
Place
Time Name Group
Place
54 37:25 Patty Lavan 1
56 43:57 Beverly Collins 2
       
Female 60+
Overall
Place
Time Name Group
Place
45 30:41 Stephanie Walski 1
72 44:02 Joan Sota 2
76 44:34 Flo Yonick 3

Male 12 and under
Overall
Place
Time Name Group
Place
13 22:21 Woobie Kupsky 1
27 24:54 Masin Seriani 2
34 27:06 Jack Scanlan 3
47 31:36 Rio Frank-Bartell 4
50 31:47 Michael Grandzol 5
53 32:55 Luke Barley 6
55 34:25 Lucas Yendrzewski 7
59 35:30 David Durko 8
63 39:41 Weston Medvetz 9
64 39:58 Ethan Yendizewski 10
69 43:52 Adin Behrens 11
86 1:00:42 Keegan Behrens 12
87 1:02:43 Michael Tomasora 13
       
Male 13-17
Overall
Place
Time Name Group
Place
6 20:25 Steven MacDonald 1
12 21:53 Jonathan Wilde 2
17 23:15 Will Bogdon 3
25 24:32 Kyle Barley 4
36 27:45 Daymond Kovaly 5
46 31:29 Jimmy Lavan 6
49 31:43 Charles Hoover 7
61 39:21 Austin Quick 8
77 44:53 Shawn Coates 9
       
Male 18-29
Overall
Place
Time Name Group
Place
15 23:04 Cody Bellucci 1
21 23:52 Eric Hill 2
28 25:40 Deric Grohowski 3
       
Male 30-39
Overall
Place
Time Name Group
Place
4 19:56 Steve Walski 1
11 21;41 Justin Ondrey 2
51 31:47 Christian Grandzol 3
82 53:30 Justin Behrens 4
       
Male 40-49
Overall
Place
Time Name Group
Place
5 20:22 Don Nelson 1
14 22:25 Rob Glowacki 2
29 25:58 John Bogdon 3
30 26:08 Eric Grohowski 4
31 26:19 Mark Hannon 5
35 27:27 William Tomalinas 6
75 44:24 Merrit Nash 7
       
Male 50-59
Overall
Place
Time Name Group
Place
7 20:53 Greg Bassham 1
8 20:56 Doug Alter 2
9 21:22 John Goron 3
22 23:59 Tom Lavan 4
23 24:12 Stephen Fenske 5
33 27:05 John Wilde 6
41 29:23 Willam Willams 7
67 43:23 Ric Aguayo 8
83 54:31 Bob Barley 9
       
Male 60+
Overall
Place
Time Name Group
Place
19 23:36 Bruce Albert 1
38 28:33 Roger Kocher 2

 

 

RESULTS AND PHOTOS FROM PAST YEARS